Boginie bez retuszu

BOGINIE BEZ RETUSZU to projekt, w którym chcemy pokazać, jak różnie (i ciekawie!) można pojmować kobiecość. Do współpracy zaprosiłyśmy siedem wyjątkowych kobiet, które wcieliły się w rolę bogiń z kolekcji PANTEON. Zdjęcia pozostały bez retuszu, aby pokazywać, jak wyglądamy w rzeczywistości.

Gdy tylko wpadłyśmy na pomysł założenia własnej marki wiedziałyśmy, że będziemy chciały celebrować kobiecą siłę i pokazywać, jak różnie można pojmować kobiecość. Tworząc pierwszą kolekcję PANTEON, chciałyśmy przedstawić nie tylko postaci mitologiczne, lecz także złożoność charakterów. 

Do współpracy zaprosiłyśmy siedem modelek. Różnią się wiekiem, rozmiarem, charakterem i doświadczeniami życiowymi. Każda z nich jest jednak wyjątkowa. Przedstawiamy nasze bohaterki:

Zdjęcia wykonała Helena Rojek-Osowska (jej portfolio możecie znaleźć TU). Twarze i ciała modelek nie zostały poddane retuszowi, możecie więc zobaczyć na nich zmarszczki, blizny, znamiona i tzw. “niedoskonałości”. Te wszystkie elementy dodają nam charakteru i opowiadają naszą wyjątkową historię.

Wizerunki uczestniczek projektu mają nawiązywać do naszyjników PANTEON. Kolekcja składa się z siedmiu medalików z wizerunkami bogiń olimpijskich. Każda z nich reprezentuje inny typ osobowości. Archetypy te określiła profesorka psychiatrii – Jean Shinoda Bolen w swojej książce Boginie w każdej kobiecie. Autorka, łącząc swoją wiedzę z psychiatrii, analizy jungowskiej i mitologii, stworzyła typy osobowości, które odpowiadają określonym postaciom mitologicznym.

Pełne efekty sesji zdjęciowej Boginie bez retuszu znajdziecie na naszym Facebooku, Instagramie i Pintereście.

Dodaj komentarz