Dekolt – jak odpowiednio dobrać naszyjnik

Kluczowym elementem naszej stylizacji może być dobrze dobrana biżuteria . Jej dobór nie jest jednak łatwy: trzeba zwrócić uwagę nie tylko na kolorystykę ubrań i ich kształt, ale także na dekolt. Dlatego odpowiedni dobór łańcuszka i wisiorka jest prawdziwą sztuką. Na szczęście spieszymy z pomocą i podpowiadamy jak dobrać odpowiedni naszyjnik do dekoltu!

Jaki naszyjnik do jakiego dekoltu?

Wybrana przez nas biżuteria nie powinna być przypadkowa! Jeśli odpowiednio dobierzemy naszyjnik do dekoltu oraz ogólnego fasonu odzieży, to możemy podkreślić atuty naszej sylwetki lub zamaskować jej wady. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy doborze naszyjnika do dekoltów: typu halter, w serek (czyli klasycznego dekoltu V), karo, hiszpańskiego, a nawet golfu.

Dekolt halter jaki naszyjnik?

Dekolt halter jest bardzo charakterystyczny – ma nieco zabudowaną górę oraz mocno wycięte boki. Można go zauważyć przy eleganckich sukienkach, bluzkach, kombinezonach oraz krótkich topach. Warto dobrać do niego wyrazistą biżuterię, która będzie współgrała z całością. Świetne do tego będą zarówno krótkie naszyjniki lub łańcuszki (chokery), na przykład łańcuszek CATELLA, jak i długie naszyjniki, sięgające poniżej linii obojczyków, z ozdobnymi wisiorkami, takie jak te z przedstawieniami greckich bogiń.

Jaki wisiorek przy dekolcie V?

Dekolt V, czyli dekolt w serek lub dekolt w szpic, to najczęściej spotykany dekolt w eleganckich stylizacjach – w bluzkach i sukienkach. Jest bardzo kobiecy, ponieważ podkreśla i eksponuje biust. Aby jeszcze bardziej go uatrakcyjnić, warto wybrać naszyjnik o podobnym kształcie, czyli takim, który zwęża się ku dołowi. Choker także jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli lubisz błyszczeć, możesz wybrać także zestaw naszyjników o różnych długościach – na przykład choker oraz dłuższy łańcuszek. Nie obawiaj się łączyć różnych wisiorków!

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu karo?

Dekolt karo to kwadratowe wycięcie w bluzce lub sukience. Doskonale podkreśla szyję oraz odwraca uwagę od obfitego biustu. Z takim dekoltem świetnie współgrają wyraziste naszyjniki z dużymi aplikacjami lub naszyjniki o geometrycznych wzorach. Należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio dobrać ich długość – tak, żeby nie nachodziły na ubranie. Do dekoltu karo pasują także różne chokery.

Dekolt hiszpański jaki naszyjnik wybrać?

Dekolt hiszpański – inaczej carmen – uchodzi za najbardziej romantyczny z dekoltów. Nie jest głęboki, ale odsłania ramiona. Często można go spotkać w sukniach ślubnych, sukniach wieczorowych lub zwiewnych bluzkach. W tym przypadku można zaszaleć z biżuterią. Sprawdzą się i krótkie i długie naszyjniki – z wisiorkami i bez nich.

Golf lub brak dekoltu jaka biżuteria?

Brak dekoltu nie sprawia, że musimy rezygnować z biżuterii! Z różnych powodów możemy nie chcieć eksponować swojego ciała, nie musimy jednak rezygnować z błyszczenia. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się długie naszyjniki z wisiorkami. Jeśli nie zależy nam na zakładaniu ozdób na szyję, to możemy z nich zrezygnować na rzecz ozdobnych kolczyków lub bransoletek.

Dodaj komentarz